Serdecznie zapraszamy zawodników, miłośników jeździectwa i osoby, po prostu, chcące spróbować czegoś nowego na V Lisowczykowe Harce – jubileuszowe zawody łucznictwa konnego w Gładyszowie.
W tym roku planujemy rozegranie wszystkich trzech konkurencji łuczniczych – kolejno: Toru Tower 90, Toru Polskiego i Toru Raid. Konkurencje będą rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Torze Polskim oraz rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego.
Tradycyjnie prosimy, aby każdy zawodnik startował w stroju historycznym. Zachęcamy do przebrania się również kibiców. Najciekawiej ubraną osobę czeka niespodzianka.
Ponadto, od soboty do niedzieli w trakcie trwania zawodów odbędzie się równolegle festyn pn. „Z końmi przez wieki”. W ramach festynu będzie można zwiedzić obozowisko wczesnośredniowiecznych Słowian, obejrzeć pokazy szermierki, pokazy konne oraz sokolnicze. Do tego zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie o historii huculszczyzny prowadzonego przez prof. PAN Włodzimierza Mędrzeckiego, spróbowania swoich sił w nauce strzelania z łuku oraz nauce szermierki. Nie zabraknie też pokazów tańców oraz pieśni z muzyką na żywo i stoisk z rękodziełem. Dla chętnych proponujemy również przejażdżki bryczką lub wierzchem. Atrakcji w trakcie weekendu na pewno nie zabraknie!
Zapraszamy wszystkich na weekend pełen wrażeń! Wszelkie bardziej szczegółowe informacje będziemy udostępniać na bieżąco, jednak w razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

@
Menu

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner